FOTOBOOKI czyli księgi tajnych kodów w inny wymiar Photomatrixa.

Wszystkie opisy, komentarze oraz streszczenia książek są mojego autorstwa. Zabrania się ich kopiowania i publikowania bez mojego osobistego pozwolenia. To samo tyczy się moich zdjęć z wyłączeniem zdjęć książek, które są zapożyczone z internetu.

czwartek, 13 marca 2014

Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. W dążeniu do perfekcji - Scott Kelby - Helion

Tytuł: W dążeniu do perfekcji
Autor: Scott Kelby
Wydawnictwo: Helion
Rok wydania: 2010
Liczba stron:  256s
Tematyka: Ogólna
Moja ocena : +3/6 
ISBN:  978-83-246-2525-3
 Książka "W dążeniu do perfekcji" jest trzecią częścią cyklu Sekrety mistrza fotografii cyfrowej autorstwa Scotta Kelbyego. Na moim blogu prezentowałem już wcześniej część czwartą tego cyklu pt."Lekcje ze Scottem Kelbym".  Autor obecnie jest rekordzistą jeśli chodzi o książki związane z fotografią i jej obróbką wydawane w naszym kraju.

Poradnik, bo tak go należy traktować, kierowany jest głównie do fotografów zaczynających swoją przygodę z fotografią. Są to luźne wskazówki i tricki mistrza Kelbyego.

Książka ta jest  kontynuacją tomu drugiego, gdzie dużo porad było związana z oświetleniem studyjnym i użyciem lampy błyskowej, tak samo jak w tej części. Mamy też cały rozdział  o różnego obiektywach od szerokokątnych do teleobiektywu przez różne specjalne jak np. lans baby, tilt shift, rybie oko itp. Następnie rozdziały o fotografowaniu produktów, krajobrazowej, portretach, zdjęcia sportowe. Ostatnie trzy rozdziały to luźne porady autora dla początkujących zakończone następnymi poradami na życowe zdjęcie.

Niestety mimo bardzo udanej części drugiej tego cyklu pt. "Nowe ujęcia", ta jest moim zdaniem zdecydowanie najsłabsza. Złożyło się na to kilka słabych porad, odnosi się niekiedy wrażenie jakby odrzuconych z poprzedniej części np. czy potrzebna jest osłona słoneczna, rozdział o obiektywach też przewinął się już w niejednej książce, a luźne przemyślenia autora nic szczególnego nie wnoszą do wiedzy o tym sprzęcie. Książkę ratują pojedyńcze perełki w każdym rozdziale i bardzo ciekawy ostatni rozdział gdzie autor dzieli się przepisami na udane zdjęcie. 
Cena książki 39,90zł raczej dla początkujących i do przemyślenia dla bardziej zaawansowanych fotografów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz