FOTOBOOKI czyli księgi tajnych kodów w inny wymiar Photomatrixa.

Wszystkie opisy, komentarze oraz streszczenia książek są mojego autorstwa. Zabrania się ich kopiowania i publikowania bez mojego osobistego pozwolenia. To samo tyczy się moich zdjęć z wyłączeniem zdjęć książek, które są zapożyczone z internetu.

Nikon w innym świetle

Nikon w innym świetle...

Lustrzanki cyfrowe stają się dostępne dla wszystkich w cenie lepszego kompaktu, dzięki temu wypierają bardzo mocno aparaty analogowe z dodatkowymi kosztami zakupu filmu, wywołania go oraz droższymi kosztami odbitek zdjęć, nie mamy też w technologii analogowej takiej możliwości korekty zdjęć  jaką daje mam możliwość obróbki na komputerze. Dla fotografa roztacza się świat nieograniczonej finansami możliwości pstrykania i próbowania różnych wariantów fotografii. Ogranicza nas tylko ilość obiektywów do tych prób, ale możemy to zmienić.

Do lustrzanki cyfrowej Nikona można podłączyć starsze szkła bezpośrednio lub przez redukcję:

1.  manualne Nikonowskie AI lub AIS,

2.  możemy też dostosować Nikon wersję nonAI do wersji AI, ale wymaga to ingerencji mechanicznej w obiektyw (m.in. pilnika)

3. przejściówka Nikon - M42 dającej możliwość skorzystania ze szkieł z aparatów Zenith  
 lub  Praktica.
    Są trzy różne:

a. bez nieskończoności (trzeba fizycznie zablokować bolec w szkłach M42 w wersji automatycznej)

b. bez nieskończoności z blokadą bolca (ułatwiają zastosowanie szkieł M42 w wersji automatycznej)

c. z soczewką pozwalającą uzyskać nieskończoność (lekkie obniżenie właściwości optycznych w związku z zastosowaniem dodatkowej soczewki w układzie - przeważnie nie najlepszej lakości)

4. przejściówka Nikon -Psix dająca możliwość skorzystania ze szkieł średniego formatu z aparatów Pentacon Six,  Kiev 60, Kiev-6C, Kiev-88CM, Exakta 66, Practisix, Arax, Arsat

5. przejściówka Nikon - Kiev88 dająca możliwość skorzystania ze szkieł średniego formatu z aparatów Kiev 80, Kiev 88, Kiev 90, Zenith 80, Salyut, Salyut- C, Revue6x6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz