FOTOBOOKI czyli księgi tajnych kodów w inny wymiar Photomatrixa.

Wszystkie opisy, komentarze oraz streszczenia książek są mojego autorstwa. Zabrania się ich kopiowania i publikowania bez mojego osobistego pozwolenia. To samo tyczy się moich zdjęć z wyłączeniem zdjęć książek, które są zapożyczone z internetu.

czwartek, 31 grudnia 2015

JĘZYK FOTOGRAFII - DAVID duCHEMIN - Galaktyka

Tytuł: JĘZYK FOTOGRAFII. ROZWAŻANIA O TWORZENIU MOCNIEJSZYCH ZDJĘĆ 
Autor: DAVID duCHEMIN
Wydawnictwo: Galaktyka
Rok wydania: 2013
Liczba stron:  272s
Tematyka: krajobraz
Moja ocena : 4/6 
ISBN:  978-83-7579-211-9
Druga książka DAVIDa duCHEMIN u mnie na blogu, wydana także przez Wydawnictwo Galaktyka. Autor znowu opisuje powstawanie swoich zdjęć. Tym razem jednak szczególną wagę przywiązuje do ciekawej kompozycji zdjęć.

Jest to świetne wprowadzenie początkujących fotografów w świat ciekawych ujęć dzięki odpowiedniemu ustawieniu aparatu.

Książka składa się z trzech rozdziałów. Pierwszy wprowadza nas w tajniki kompozycji, drugi opisuje narzędzia kompozycji, a trzeci pokazuje 20 zdjęć, w których są zaznaczone przykłady wykorzystania kompozycji do wzmocnienia odbioru zdjęcia przez widza.

Autor w prosty sposób pokazuje na przykładzie swoich zdjęć podstawy kompozycji np. takie jak kierunek oddziaływania linii, spirali, podziału kadru itp. Przekłada się to na końcowy pozytywny odbiór zdjęcia przez widza. Polecam początkującym fotografom, aby udoskonalić swój warsztat. Autor przekazuje swoją wiedzę w prosty i wciągający sposób. Książkę czyta się bardzo płynnie od deski do deski bez znużenia. Cena około 60zł polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz