FOTOBOOKI czyli księgi tajnych kodów w inny wymiar Photomatrixa.

Wszystkie opisy, komentarze oraz streszczenia książek są mojego autorstwa. Zabrania się ich kopiowania i publikowania bez mojego osobistego pozwolenia. To samo tyczy się moich zdjęć z wyłączeniem zdjęć książek, które są zapożyczone z internetu.

czwartek, 27 marca 2014

Tytuł: Moda, piękno, portret, portfolio, reklama w studiu i plenerze - nauczcie się fotografować kreatywnie
Autor: Eliot Siegel
Wydawnictwo: Zoner
Rok wydania: 2009
Liczba stron:  143s
Tematyka: portret
Moja ocena : 4/6 
ISBN:  978-80-7413-051-9

  

  Wpadła w moje ręce książka wydana przez czeskie wydawnictwo Zoner "Moda, piękno, portret, portfolio, reklama - Nauczcie się fotografować kreatywnie" z serii "Encyklopedia grafika i fotografia" autorstwa Eliot Siegel. 

Jest to pozycja zahaczająca o tematykę zawartą w tytule, lecz raczej pokazująca podstawy, a nie  zaawansowane aspekty pracy modowej. Wskazuje na to także grubość książki.

Treść książki rozłożona na 9 rozdziałów i 46 lekcji, z których każdy z nich poświęcony jest innemu zagadnieniu modowemu. Zaczynamy od inspiracji jakie możemy spotkać w życiu codziennym czyli 
np zdjęcia znanych fotografów w publikacjach książkowych, fotografia reklamowa w czasopismach i na bilbordach. Następnie omówione jest użycie sprzętu do fotografowania tego typu zdjęć oraz do stworzenia swojego domowego studia. Praca ze światłem naturalnym i sztucznym. Dobór osób, które wspomogą w sesji czyli asystentów, modelki, fryzjera, wizażysty itd. Jak stworzyć portfolio. Na zakończenie kilka uwag dla chcących zostać profesjonalistami np. jak korzystać z usług agenta.

Książka jako jedna z nielicznych pozycji opisuje fotografię modową od kulis np. różne etapy sesji fotograficznej z modelką oraz różnorodność przygotowań do jej wykonania. Jest bardzo dobrze rozplanowana każda lekcja ma wyznaczone cele, ćwiczenia do przeprowadzenia przez czytelnika, przykładowe zdjęcie oraz rozrysowany układ oświetlenia. Powoduje to czynne wciągnięcie czytelnika w temat każdej lekcji. Niestety każdy z tematów lekcji jest tylko ogólnie zarysowany  bez zagłębienie się  w szczegóły. 

Książka do nabycia za około 42zł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz