FOTOBOOKI czyli księgi tajnych kodów w inny wymiar Photomatrixa.

Wszystkie opisy, komentarze oraz streszczenia książek są mojego autorstwa. Zabrania się ich kopiowania i publikowania bez mojego osobistego pozwolenia. To samo tyczy się moich zdjęć z wyłączeniem zdjęć książek, które są zapożyczone z internetu.

niedziela, 22 września 2013

To już koniec... Katowickie Targi Książki 2013 - podsumowanie


     Zakończone właśnie Katowickie Targi Książki 2013 można podsumować jednym zdaniem (z punktu widzenia fotografa lub pasjonata fotografii), znowu nic dla czytelników fotografujących.

   Niestety Targi Katowickie znowu nie zaszczycił obecnością nikt  z dwójki polskich potentatów, ani nikt z ich zaplecza, wydających książki fotograficzne. Boli trochę, że największy wydawca w tym temacie ma do "Spodka", aż godzinkę DTŚ-ką. Brakuje trochę lokalnego patriotyzmu, ale w dobie "kryzysu" nie ma zmiłuj i każdy liczy tylko na największe imprezy lub ściśle tematyczne np. Targi Foto Video w Łodzi..

    Przez takie podejście różnych wydawców, mniejsze imprezy jakimi niestety są też Targi Katowickie nie mogą od dłuższego czasu nabrać większego rozmachu, mimo, że organizatorzy próbują różnych nowych środków, aby je rozpowszechnić m.in. darmowe wejściówki dla blogerów. Nie zastąpi to jednak braku większej ilości wystawców, a to z kolei przekłada się na mniejsze zainteresowanie zwiedzających i z regionu, i z całej Polski.

   Mam nadzieję, że przyszłoroczna impreza znajdzie swoją odpowiednią datę w kalendarzu (zagrożenie terminu nałożeniem się innej imprezy sportowej organizowanej w "Spodku") i nabierze odpowiedniego rozmachu, który należy się tak licznie zamieszkałemu regionowi jakim jest Śląsk.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz