FOTOBOOKI czyli księgi tajnych kodów w inny wymiar Photomatrixa.

Wszystkie opisy, komentarze oraz streszczenia książek są mojego autorstwa. Zabrania się ich kopiowania i publikowania bez mojego osobistego pozwolenia. To samo tyczy się moich zdjęć z wyłączeniem zdjęć książek, które są zapożyczone z internetu.

piątek, 19 października 2012

RING 4 - Fotografia krajobrazowa
W kolejnym pojedynku RING 4, porównam ze sobą książki o fotografii krajobrazowej. Książki te wydane  są przeważnie w pięknej szacie graficznej , na papierze kredowym jest ich jednak bardzo dużo.  Zastanawiam się tylko na ile są to książki o fotografii, a na ile albumy z różnych pięknych miejsc.  
Będę tu starał się najwyżej ocenić tę z nich, która najlepiej przygotuje fotografa amatora do robienia ciekawych zdjęć krajobrazowych, dla zaawansowanych żadna z pozycji nie zrobi żadnego piorunującego wrażenia poza pooglądaniem kilku fajnych fotek i prześledzeniem ustawień aparatu ich autorów.  
Dla mnie najważniejsza jest treść,  urodę zdjęć odsuwając na drugi plan. Wychodzę z założenia, że jeśli ktoś kupuje drogą książkę o fotografii chce dowiedzieć się kilku nowych ciekawych rzeczy. A co do albumów to można je kupić w każdym zakątku na ziemi i nie są to książki tylko kierowane do fotografów, ale także do turystów chcących mieć jakąś fajną pamiątkę z podróży. 

Od poradników o tej tematyce trzeba więc  wymagać czegoś więcej niż od zwykłego albumu.  Autor musi podzielić się swoją  wiedzą i kunsztem z czytelnikiem, a nie tylko opisać z grubsza co widać na zdjęciu. A więc zapraszam do „RING 4 KRAJOBRAZY”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz